Sužinosite
Psichoterapeutas turi aukštąjį universitetinį išsilavinimą. Dauguma psichoterapeutų turi profesinį mokymą ir klinikinius įgūdžius, kad įvertintų ir gydytų žmogaus psichinę sveikatą, taikydami pokalbių terapiją, psichologinius vertinimus ir testavimą. Psichologai padeda žmonėms išmokti veiksmingiau spręsti gyvenimo, santykių ir psichinės sveikatos problemas.
Kas yra klinikinis psichoterapeutas?
Klinikinė psichologija yra psichologijos sritis. Jai būdingos išsamios žinios apie daugybę psichologijos ir už jos ribų esančių sričių. Klinikinis psichologas turi specializuotą ir platų mokymą, kad galėtų suteikti visapusišką psichikos ir elgesio sveikatos priežiūrą asmenims. Psichologai gali dirbi mokykloje, ligoninėse, klinikose, konsultavimo centruose ir dar daugelyje kitų vietų.
Kuo skiriasi konsultuojantis psichologas nuo klinikinio psichologo?
Nors konsultuojančio psichologo ir klinikinio psichologo profesijos daug maš sutampa, pagrindinis skirtumas yra tas, kad klinikiniai psichologai daugiau skiria psichikos sveikatos būklių tyrimams, kadangi konsultuojantys psichologai padeda žmonėms susidoroti su emociniu, fiziniu ir socialiniu stresu, jų gyvenime.
Klinikiniai psichologai padeda žmonėms, esant rimtesnėms psichikos sveikatos problemoms. Kai kurie ekspertai mano, kad psichikos specialistai neturėtų būti skirstomi į du skirtingus tipus.
Ar klinikinis psichologas yra gydytojas?
Paprastai jie nėra vadinami gydytojais, nes jie negali užsakyti medicininių tyrimų, tarkime kraujo ar vaizdo. Praktikuojantys klinikiniai psichologai turi daktaro laipsnį psichologijos srityje.
Kuo skiriasi psichologas nuo psichiatro?
Psichiatrai yra gydytojai, kurie gali diagnozuoti ir gydyti psichikos sveikatos sutrikimus. Jie gali išrašyti receptinius vaistus ir skirti kitus medicininius gydymo būdus. Psichologai turi daktaro laipsnį ir išsilavinimą tiksliniuose moksluose. Psichologai psichikos sveikatos sutrikimus gydo su pokalbių terapija ir jie dažniausiai negali skirti vaistų.
Psichiatrai dažniausiai gydo sudėtingus psichinės sveikatos sutrikimus, ypač tuos, kuriuos būtina gydyti su vaistais.
Dėl ko galima kreiptis į psichologą?
Pas psichologą galima kreiptis dėl daug skirtingų priežasčių, kurios gali padėti susidoroti su įvairiais gyvenimo nuosmukiais arba siekiant pagerinti savo gyvenimą:
- Alkoholio vartojimo sutrikimai.
- Pykčio problemos.
- Nerimas.
- Kūno dismorfinis sutrikimas.
- Susidorojant su diagnozuota lėtine liga.
- Depresija.
- Valgymo sutrikimai.
- Šeimos ir santykių problemos.
- Azartinių lošimų sutrikimai.
- Lyties disforsija.
- Sielvartas.
- Darbo arba mokyklos veiklos problemos.
- Nutukimas.
- Skausmas.
- Potrauminio streso sutrikimas.
- Miego sutrikimas.
- Streso valdymas.
- Pasitikėjimo savimi problemos.
- Fobijos.
- Nesveiki įpročiai.
- Trauma.