Mechanic replace windshield wipers on car. Replacing wiper blades Change cars wiper blades. Technician Man changing windshield wipers blades on car.

Vienas iš pagrindinių aplinkos veiksnių, lemiančių valytuvų susidėvėjimą, yra saulės ir UV spindulių poveikis. Valytuvų guminė medžiaga laikui bėgant gali sulūžti ir pablogėti, kai yra veikiama tiesioginių saulės spindulių ir UV spindulių. Dėl to valytuvų šluostės gali tapti trapios ir įtrūkusios, todėl sumažės jų efektyvumas valant priekinį stiklą. Be to, veikiant saulės spinduliams ir UV spinduliams, guma gali prarasti savo lankstumą, todėl naudojimo metu gali atsirasti dryžių ir dėmių. Siekiant sumažinti UV spindulių poveikį, rekomenduojama pastatyti automobilį pavėsingoje vietoje arba naudoti priekinį skėtį nuo saulės, kai jis pastatytas tiesioginiuose saulės spinduliuose. Ekstremalios temperatūros taip pat gali prisidėti prie valytuvų susidėvėjimo. Veikiant itin žemai temperatūrai, valytuvų guma gali tapti standi ir trapi, todėl gali įtrūkti ir sumažėti efektyvumas. Kita vertus, esant dideliam karščiui, guma gali suminkštėti ir deformuotis, todėl gali atsirasti dryžių ir išsitepimų. Siekiant sumažinti ekstremalių temperatūrų poveikį, esant ekstremalioms oro sąlygoms, rekomenduojama automobilį pastatyti garaže arba dengtoje vietoje.

Cheminių medžiagų ir teršalų poveikis taip pat gali prisidėti prie valytuvų susidėvėjimo. Dėl cheminių medžiagų, tokių kaip alyva, benzinas ir priekinio stiklo plovimo skystis, guma gali pablogėti ir sulūžti. Be to, dėl oro teršalų, tokių kaip rūgštus lietus ir smogas, guma gali pakeisti spalvą ir tapti mažiau efektyvi. Siekiant sumažinti chemikalų ir teršalų poveikį, rekomenduojama reguliariai valyti priekinį stiklą ir valytuvų šluoteles ir valyti nenaudoti stiprių chemikalų ar abrazyvinių medžiagų. Reguliari valytuvų šluosčių priežiūra ir keitimas taip pat gali padėti pailginti jų tarnavimo laiką ir veiksmingumą.

Naudojimo dažnumas yra vienas iš pagrindinių mechaninių veiksnių, lemiančių valytuvų susidėvėjimą. Kuo dažniau naudojami valytuvai, tuo greičiau jie suges. Taip yra todėl, kad nuolatinis valytuvų šluotelių judėjimas į priekinį stiklą sukelia trintį, dėl kurios ilgainiui gali susidėvėti guminės šluostės. Be to, valytuvų naudojimas ant sauso priekinio stiklo taip pat gali sukelti nereikalingą nusidėvėjimą. Labai svarbu valytuvus naudoti tik esant būtinybei ir vengti jų naudoti ant sauso paviršiaus. Valytuvų šluosčių amžius ir būklė yra dar vienas svarbus veiksnys, lemiantis valytuvų susidėvėjimą. Laikui bėgant, guminės valytuvų mentės gali tapti trapios ir įtrūkusios, todėl jos ne taip efektyviai valo priekinį stiklą. Svarbu paminėti, kad žinant tikslius automobilio parametrus, valytuvus galima pirkti ir internetu arba atvykus į fizinę parduotuvę.

Autorius Grunda