Vakarienė yra tas metas, kai visa šeima susirenka prie vieno stalo, pasakoja visus dienos įspūdžius, aptaria kitos dienos planus ir panašiai. Tad jeigu ir jūsų šeimoje yra tokia tradicija, turbūt sunku kaskart sugalvoti kažką naujo, kad būtų galima nustebinti visus šeimos narius skaniais patiekalais. Vakarienei per daug sunkaus maisto nesinori, taip pat nesinori ir ilgai stovėti prie puodų, nes kai tokia vakarienė būtų paruošta, turbūt jau metas būti miegoti. Tad šiame straipsnyje pateiksime kelias vakarienių idėjas, kuriomis galbūt pasinaudosite.

Įvairūs troškiniai ar čenakai

Vakarienės idėjos gali būti pačios įvairiausios. Kad nereikėtų ilgai stovėti prie keptuvių, viena iš idėjų galėtų būti pasigaminti įvairius troškinius ar čenakus. Jie, palyginti su kitu maistu, yra ganėtinai lengvesnis maistas, todėl ant vakaro tikrai neapkraus jūsų skrandžio. Kadangi vakare rekomenduojama valgyti daržoves, tai tokiuose patiekaluose jų bus tikrai pakankamai. Troškiniai gali būti tiek vegetariški, tiek ne, tad drąsiai galima taikytis prie kiekvieno šeimos nario. Jeigu reikia gaminti skirtingas porcijas, tuomet patogiau yra gaminti čenakus, nes į individualias porcijas galima sudėti viską, ką tas žmogus mėgsta. Tad tokiam patiekalui puikiai tiks pačios įvairiausios daržovės, kurias mėgstate. Tikrai dėl  troškinio nereikės bėgti į parduotuvę ir pirkti specialių daržovių, nes juos galima gaminti iš to, ką turite. Jeigu gaminsite su mėsa, tai ji tiks taip pat įvairi, pradedant nuo kiaulienos ir baigiant vištiena.

Salotos

Jeigu vakarienę norite pavalgyti itin sveikai, tuomet galite rinktis tikai lengvą maistą, tokį kaip salotos. Vėlgi, jos gali būti pagamintos vien tik iš pačių įvairiausių salotų arba papildomai dar įdedant vištienos ar tuno. Toks maistas gali būti gaminamas vien iš šviežių daržovių, tiek jas maišant su marinuotomis. Ypač toks junginys tinka, kai yra gaminamos tuno salotos. Jeigu norite šiek tiek šiltesnio maisto, tuomet reikėtų pasigaminti salotas ir tik tada greitai ant keptuvės pasikepinti vištienos gabalėlius ir juos dar šiltus uždėti ant salotų.

Norintiems sotesnio maisto

Tikrai ne visi vakarienei nori lengvo maisto. Jeigu ji nėra labai vėlai, kai kurie renkasi sunkesnį ir šiek tiek kaloringesnį maistą. Vienas iš tokių variantų galėtų būti mėsainiai. Juos pasigaminti tikrai neužtruks labai ilgai, o mėgautis naminiais mėsainiais galės visa šeima. Ypač tada, jeigu vakarą nusprendėte praleisti prie televizoriaus ir mėgautis visai šeimai skirtu filmu. Kad naminiai mėsainiai pasigamintų greičiau, reikės visos šeimos pagalbos. Vieni turėtų pjaustyti daržoves, į juos puikiai tinka įdėti pomidorą, agurką, salotos lapą, šiek tiek pakeptą svogūną. Kiti turėtų gaminti mėsos paplotėlius, jiems prireiks jautienos faršo, druskos ir pipirų, o dar kiti turėtų pašildyti bandeles. Kad jos būtų skanesnės, jas reikėtų patepti sviestu ir kepti ant jo. Ir galiausiai reikės pasigaminti skanų padažą, kurio receptą nesunkiai galite rasti internete.

 

 

Autorius juodagalvis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *