Burnos ir žandikaulių chirurgų antibiotikų skyrimo įpročiai derinami su įprastiniais dantų implantais. Odontologijos klinika Vilniuje pasirūpinam jog režimo būtų laikomasi, tad galite drąsiai pasitikėti mūsų šalies speciliastais. Sisteminių antibiotikų poveikis klinikiniams ir pacientų praneštiems burnos implantų gydymo rezultatams kartu su vadovaujama kaulo regeneracija.

Tyrimai

Ištyrėme, ar antibiotikų skyrimo įpročiai atliekant dantų implantų operaciją buvo susiję su individualiomis dalyvių savybėmis, o tiems, kuriems buvo paskirti antibiotikai, su naudojamu skyrimo režimu (chi kvadrato testas ir ANOVA). Tyrimuose, kuriuose buvo pateikta informacija apie įvairias odontologijos procedūras, buvo atsižvelgta tik į antibiotikų receptus, susijusius su implantų operacija. Be to, buvo užregistruoti antibiotikų receptai atskiriems implantams su atvartu pakėlimu brandaus kaulo vietose, jei buvo išsamiai aprašytas implanto operacijos tipas (atvarto pakėlimas, kaulo vietos būklė arba implantų skaičius).

Vėliau aprašomoji analizė buvo tęsiama tik su tais sveikatos priežiūros specialistais, kurie nurodė, kad jie reguliariai deda burnos implantus. Vėliau jų antibiotikų skyrimo įpročiai buvo įvertinti prieš implantuojant burną, jo metu arba po jo.

Surinkta informacija apie kvalifikaciją ir darbo patirtį, demografinius rodiklius, dažniausiai skiriamus profilaktinius antibiotikus burnos implantams, įskaitant trukmę ir dozavimą. Remiantis jų dozavimo ir laiko teiginiais, buvo apskaičiuotas bendras burnos higienistui ir burnos implantų chirurgijos specialistui išrašytų miligramų (mg). Nepaisant mažo bendro nevienalytiškumo, tyrimai skyrėsi priklausomai nuo stebėjimo trukmės, antrinių intervencijų ir atliktų implantų operacijų tipų (1 lentelė).

Bendri režimo normatyvai

Bendras 0,47 RR (95 % PI 0,39–0,58; 3 lentelė) prieš operaciją vartojant antibiotikus, rodo, kad pacientams, vartojantiems antibiotikus, implanto atmetimo tikimybė yra 0,47 karto didesnė nei tiems, kurie nevartoja. Neįsigyk. Atsižvelgiant į tai, mūsų rezultatai vis dar rodo žymiai mažiau nesėkmingų priešoperacinių antibiotikų skyrimo atvejų (1,8 %, palyginti su 6,0 %; 3 pav.). Nepaisant mūsų vertinimo apribojimų, siekiant neįtraukti PIFS ir placebo grupių, mūsų metaanalizė parodė didelę naudą prieš operaciją vartojant antibiotikus, siekiant sumažinti ankstyvą ar vėlyvą implanto atmetimą. Literatūroje menkai dokumentuotas antibiotikų vartojimas prieš ar po operacijos kartu su implanto operacija ir jo ryšys su nesėkmių ir sėkmės rodikliais.

Tačiau standartizuotų antibiotikų naudojimo dantų implantų chirurgijoje gairių nėra, pabrėžiant būtinybę atlikti tolesnius tyrimus, siekiant nustatyti veiksmingiausią antibiotikų režimą, sumažinantį implanto gedimo tikimybę. Siekiant pagerinti profilaktinį antibiotikų naudojimą dantų implantų chirurgijoje, turėtų būti skatinamos švietimo programos ir klinikinės gairės. Remiantis skerspjūvio tyrimais, dauguma skirtingų šalių odontologų, remdamiesi turimais moksliniais įrodymais, neskiria sisteminės antibiotikų profilaktikos dantų implantams ir gali juos naudoti per daug. Remiantis šios sisteminės apžvalgos rezultatais, sveikų pacientų dantų implantavimo operacijos metu antibiotikų skyrimas yra netinkama ir neprotinga praktika.

Nors burnos implantų naudojimas odontologijoje kasdien didėja, tačiau aiškių rekomendacijų dėl antibiotikų profilaktikos vis dar nėra. Atrodo, kad įprastas antibiotikų naudojimas gydant burnos implantus yra plačiai paplitęs. Antibiotikų profilaktika chirurgijoje skiriama tik pacientams, kuriems yra rizika susirgti infekciniu endokarditu su sumažėjusiu organizmo atsaku, kai operuojamos infekuotos vietos; kai didelės operacijos užtrunka; ir didelių svetimkūnių implantavimas.

Profilaktiniai antibiotikai

Tada skiriami profilaktiniai antibiotikai, siekiant išvengti infekcijų implantavimo vietoje, siekiant padidinti antibiotikų koncentraciją kraujyje, kad būtų sumažinta bakterijų dauginimosi ir plitimo galimybė. Patinimas gali būti sumažintas, per pirmąsias 48 valandas po operacijos ant pažeistos pusės kas 30 minučių uždedant ledo paketą. Patinimas nebus pastebimas praėjus 24 valandoms po operacijos ir nepasieks piko per 2-3 dienas.

Tai natūralus gręžimo, reikalingo implantams įdėti, rezultatas, todėl neturėtumėte jaudintis, jei taip atsitiktų. Patinimas paprastai būna didžiausias per pirmąsias 40 valandų po operacijos, o vėliau pamažu mažėja. Edema dažniausiai išsivysto per pirmąsias 12–24 valandas po operacijos, o piką dažnai pasiekia 3-ią pooperacinę dieną. Kraujavimas. Kraujo kiekis paciento seilėse yra normalus per pirmąsias 24 valandas po operacijos.

Po operacijos 2–3 dienas gali būti rausvos arba krauju nudažytos seilės ir tai nerodo problemos. Po dviejų ar trijų dienų operacijos vietoje gali būti matomas baltas kietas audinys. Mėlynės dažnai atsiranda praėjus kelioms dienoms po operacijos ir gali būti virš arba žemiau vietos, kurioje buvo įdėti implantai.

Burnos ertmės patinimas yra normalus ir pasiekia piką po 48 valandų. Po procedūros, likusią dienos dalį 15 minučių intervalu užtepkite ledo paketą ant veido pusės, kurioje buvo atlikta operacija. Tai galite sumažinti naudodami šaltą kompresą arba ledo paketą, suvyniotą į rankšluostį ir tvirtai uždėjus ant veido ar skruosto šalia chirurginės zonos.

Burnos higiena

Burną galima švelniai skalauti šiltu druskos vandeniu, pradedant maždaug 2 valandas po operacijos. Pradėkite skalauti burną praėjus 24 valandoms po operacijos, naudodami šilto druskos vandens skalavimus (1/4 arbatinio šaukštelio paprastosios druskos vienam puodeliui vandens). Kruopščiai išvalykite burną po kiekvieno valgio, pradedant kitą dieną po operacijos. Valykite dantis nuo pirmos dienos po operacijos, būkite atsargūs, kad nesudirgintumėte operacijos vietos.

Chirurginis laukas turi būti valomas LABAI Švelniai, kad antibiotikų burnos skalavimo skystis galėtų atlikti didžiąją dalį šios srities valymo. Šis pilnas valymas šepetėliu, dantų siūlu ir skalavimas turi būti atliekamas bent du kartus per dieną, ryte ir vakare, siekiant užtikrinti, kad aplink implantą ar restauraciją nesusidarytų apnašų, bakterijų ar dantų akmenų. Praėjus 24 valandoms po operacijos, pacientai turėtų pradėti skalauti burną du kartus per dieną, taip pat skalauti šiltu sūriu vandeniu 4-5 kartus per dieną (geriausia po kiekvieno valgio/užkandžio).

Be įprastos higienos, per pirmas 2 savaites po implantavimo geriausia implantą įdėti vieną. Reikia stengtis kuo labiau sumažinti sąlytį su implantu artimiausiu pooperaciniu laikotarpiu.

Jei patinimas, diskomfortas ar kitos problemos pablogėja per kelias dienas po operacijos, kreipkitės į savo dantų chirurgą. Jei aplink ar po protezais yra žaizdelių ar patinimų, neimkite jų iš burnos ir skambinkite į biurą. Nors antibiotikai gali būti skiriami siekiant užkirsti kelią infekcijai, žaizda gali užsikrėsti dieną ar kelias dienas po operacijos.

Pabaigai

Jei turite tam tikro tipo širdį ar ortopedinį implantą, gydytojas gali skirti antibiotikų, kad būtų išvengta infekcijos prieš operaciją. Remiantis moksline literatūra, vienkartinė antibiotiko amoksicilino dozė prieš operaciją likus 1 valandai iki operacijos gali padėti sumažinti ankstyvą implanto atmetimą. Šios strategijos gali pakakti ankstyvam dantų implantų gedimo dažniui sumažinti net 2 % (Lund ir kt., 2015).

Autorius juodagalvis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *