Artimo žmogaus netektis yra labai skaudus įvykis, tad visiškai natūralu, kad daugeliui sunku susitvarkyti su darbais, kurie laukia. Paprasčiausia dažniausiai norisi gedėti, o ne ieškoti salės, sakyti maistą ir atlikti kitus darbus. Siekiant to išvengti visada verta tartis su specialistais, kurie teikia tokias paslaugas. Laidojimo paslaugos padeda ne tik sutaupyti daug nervų, tačiau ir ramiai gedėti, atsisveikinti su žmogumi, kuris jau kitame pasaulyje.

Kremuosite ar laidosite kūną?

Šiuo metu vis dažniau yra pasirenkamos kremavimo paslaugos. Paprasčiausiai daugeliui žmonių patinka žinoti, kad jų kūnas virs dulkėmis. Tuo iš kur ir atsirado. Žinoma, kai kuriems vis dar labiau patinka laidojimas, tad svarbiausia, kad būtų žinomas velionio paskutinis noras. Taip pat reikia įvertinti ir tai, kad ne visada yra galimybės laidoti kūną toje kapavietėje, kurioje velionis norėjo. Ir dažnai taip yra dėl to, kad joje paprasčiausiai nebėra vietos. Tokiu atveju kremavimas taip pat tampa gera opcija, kuri padeda patenkinti visų poreikius ir susitvarkyti su šiuo gana kebliu dalyku.

Salės užsakymas

Reikia nuspręsti ir dėl salės, kurioje velionis bus šarvojamas. Šiuo metu bet ir mažesniuose šalies miesteliuose galima rasti bent jau kelias opcijas, tad būtinai įvertinkite – kokio dydžio tai yra salė ir kokias kitas paslaugas įmonė teikia. Patogiausia, kai yra siūloma ne tik patalpų nuoma, tačiau ir kitos paslaugos, kurios yra susijusios su laidotuvėmis.

Aspektai dėl religijos

Galiausiai, reikia sutarti smulkmenas dėl religijos, kurią išpažino velionis. Nuo šventiko iki religinių atributų, simbolių, kurie leis tinkamai pasirūpinti ta apranga, ritualais bei akcentais, kurie galimai geriausiai atitiktų mirusiojo poreikius.

Svarbiausia yra atsisveikinti su artimuoju taip, kaip jam labiausiai patiktų. Jo poreikiai, šiuo atveju, yra patys svarbiausi. Dėl to visada sveika, kad ir kaip gali atrodyti nemalonu, kalbėti su gyvais apie tai – kaip jie nori būti palaidoti. Ypač su tais, kurie yra  religingi ir jiems yra svarbios tradicijos bei ritualai.

 

Autorius Rasytojas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *