Aliuminio profilis arba ekstruzija, dar vadinama aliuminio rėmu, yra pagamintas iš ekstruzijos proceso ir yra įvairių tekstūrų, spalvų ir ryškumo. Aliuminio profiliai yra gaminiai, pagaminti iš aliuminio lydinių, kurie ekstruzijos metu paverčiami formos objektais. Unikalus aliuminio fizinių savybių derinys labiausiai priklauso nuo šio proceso. Aliuminio profiliai naudojami keliose srityse, nes šis metalas yra: stiprus ir stabilus; kalus – lengvai liejamas ir apdirbamas; neturi magnetinimosi savybių; pakartotinai perdirbamas nepraranda vientisumo. Todėl aliuminis patenkina vis daugiau gamybos poreikių, įskaitant komponentų gamybą tarptautinėms kosminėms stotims arba atominėse elektrinėse.

Praktiškai aliuminio profiliai skirstomi į dvi pagrindines kategorijas: standartiniai profiliai ir specialūs profiliai. Kiekvienas aliuminio ekstruzijos profilis yra įvairių dydžių ir gali būti pagamintas iš skirtingų aliuminio lydinių pagal paskirtį. Kas yra standartiniai aliuminio profiliai?
Standartiniai profiliai  apima penkiolika skirtingų formų, taikomų įvairiose srityse. Tai gali būti aliuminio kampiniai profiliai, ortakių ir dviejų kanalų profiliai, kvadratiniai ir apvalūs vamzdžiai, T formos takeliai, U formos kanalai ir Z formos profiliai,  jie gali būti plokšti, apvalūs ir kvadratiniai strypai.

Aliuminio profiliai paprastai yra šalutiniai produktai, skirti konstrukciniams tikslams. Pagal panaudojimą galima išskirti tris profilių tipus: statybinius, architektūrinius ir pramoninius.

Konstrukciniai profiliai: nepaisant mažo grynojo svorio, šie profiliai pasižymi dideliu lenkimu ir sukimo standumu. Saulės baterijų rėmai, konstrukcijos darbo platformoms ir scenarijai ir kt.
Architektūriniai profiliai: Šioms reikmėms labai svarbi paviršiaus apdaila. Iš architektūrinių profilių gaminami langų, durų ir užuolaidų karkasai.
Pramoniniai tikslai: Pramonėje aliuminio profiliai naudojami įvairiems tikslams, kur nėra per daug svarbus jo standumas ar paviršiaus kokybė, tačiau jų derinys kartu su kitomis medžiagos savybėmis, tokiomis kaip laidumas, suteikia platų šio profilio panaudojimą pramonėje. Aliumonio profiliai kaip šalutinis produktas: kabelinių kanalų sistemos, šilumos kriauklės, oro kondicionavimas, spintos ir baldai ir kt. Šiluminės procedūros. Aliuminį, kaip ir daugumą metalų, reikia termiškai apdoroti, kad išgautų norimas mechanines savybes. Aliuminio, kaip ir nikelio ar titano, kietėjimo procesas vyksta senstant. Dėl šios priežasties svarbu apibrėžti terminį apdorojimą pagal paskirtį.

Aliuminio profilių paviršinis apdorojimas. Poliruotas: tai lygaus ir blizgaus paviršiaus sukūrimo procesas jį trinant arba naudojant cheminį poveikį.
Anoduota: yra būdinga aliuminio danga, šiuo metodu padidinamas natūralaus oksido sluoksnio storis ant aliuminio dalių paviršiaus, kad komponentai būtų tvirtesni ir patvaresni. Miltelinis dažymas: gali sudaryti storesnes dangas.

Aliuminio profiliai parduodami internetu iš https://e-heliopolis.lt.

Autorius Rasytojas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *