poliuretano-grindjuostespoliuretano-grindjuostes

Kodėl laminato grindys tapo tokios populiarios per pastaruosius 20 metų? Kadangi jos yra kietos, nereikalauja šlifavimo ar apdailos darfbų, o tai yra viena iš lengviausiai bet kur montuojamų grindų dangų. Laminato grindų įrengimas, poliuretano grindjuosčių tvirtinimas yra sunkus procesas, kuris reikalauja daug pastangų bei darbo. Laminato grindis galite montuoti patys. Sėkmingam įrengimui jums reikės specialių įrankių, kuriuos mes ir aptarsime šiame straipsnyje.

Rankinis elektrinis įrankis

Pasirinktas įrankis yra skirtas pjaustyti laminato gabalus iki norimo ilgio. Jo ašmenys tiesia, siaura, juda pirmyn ir atgal. Pjūklai dažniausiai skirti medienos gaminiams pjauti, o laminato grindys yra pakankamai arti, kad būtų laikomos medžiu.

Nors pjūklai pjauna sklandžiau nei siaurapjūkliai, tačiau toks tobulumo lygis čia nesvarbus, nes visi laminato grindų pjūviai atliekami lentų galuose, kur jie bus paslėpti grindjuoste. Renkantis laminuotų grindų įrankius, neapsimoka taikstytis su triukšmingu ir dulkėtu pjaustymo pjūklu. Be to, norint tinkamai pjauti laminatą, jums reikia specialaus pjaustymo pjūklo. Paviršiaus sluoksnis yra toks kietas, kad atbunkina paprastus karbido peiliukus vos po kelių pjūvių.

Guminis plaktukas

Laminato grindų dalių „įtikinimas“, kad jos tinkamai susijungtų, yra montavimo proceso dalis, todėl čia gali padėti guminis plaktukas. Naudojamas kartu su sriegimo bloku, plaktuku smūgiai sujungia laminato gabalus nuo galo iki galo. Vietoj guminio plaktuko galima naudoti įprastą plieninį plaktuką, tačiau dėl gumos montavimas tampa tylesnis.

Sriegimo blokas

Visų laminuotų grindų galuose ir krašte yra susiliejantys liežuvėlių ir griovelių profiliai, kurie sutraiškytų ir sugadintų, jei jas smogtumėte tiesiai plaktuku. Čia atsiranda sriegimo blokas. Formuotas taip, kad atitiktų laminato grindų galuose esantį liežuvio ir griovelio profilį, blokas tvirtai priglunda prie laminato. Tada guminiu plaktuku bakstelėkite bloką, kad grindų dangos gabalas būtų tvirtai prispaustas prie kaimyno galo.

Traukimo juosta

Sandariai sutraukti laminato gabalus nuo galo iki galo yra standartinė kiekvieno laminato grindų įrengimo dalis. Reikalas tas, kad plaktuku ir sriegimo bloku negalima naudoti laminato gabalų galų ten, kur jie susilieja su siena, nes nėra vietos plaktukui siūbuoti. Norėdami išspręsti šią problemą, jums reikia paprasto kablio formos padargo, vadinamo traukimo juosta.

Matavimo juosta ir pieštukas

Daugumos laminato grindų gabalų iš viso nereikia pjauti, tačiau galinės dalys ir dalys, kurios turi tilpti aplink kampus ir kliūtis, turi būti išmatuotos ir pažymėtos pjovimui. Tačiau nereikia nieko įmantraus, tik paprastos matavimo juostos ir ką nors pažymėti. Jei montuojate tamsų laminatą, apsvarstykite galimybę naudoti smulkių baltų dažų žymeklį, kad galėtumėte geriau matyti linijas nei naudojant pieštuką.

Kombinuotas kvadratas

Šis universalus dailidės įrankis suteikia tikslią atskaitą 90 ir 45 laipsnių kampams. Be to, ašmenis galima išplėsti, atitraukti ir užfiksuoti, kad veiktų kaip gylio matuoklis ir žymėjimo kreiptuvas. Dažniausiai laminato klojimo metu naudojamas kombinuotas kvadratas yra pažymėti kvadratines pjovimo linijas ant grindų gabalų galų, kuriuos karpysite ten, kur jie susilieja su sienomis.

Stumdomas T formos kūgis

Šis bendrosios paskirties maketavimo įrankis matuoja kampus ir leidžia juos perkelti į ruošinį pjovimui. Dailidiai ir baldininkai daugeliui užduočių nuolat naudoja slankiojančius T formos kampus. Laminato grindims montuoti reikės slankiojančios T formos nuožulnios formos, jei kai kurie pjūviai nėra įpjauti 90 laipsnių kampu. Jei visi pjūviai bus kvadratiniai, jums reikalingas kvadrato derinys.

Rankinis gręžtuvas ir kastuvas

Jei turite klijuoti laminato grindis aplink vamzdžius, einančius per grindis, būtinas 12, 18 arba 20 voltų gręžtuvas ir kastuvas. Šis grąžto ir antgalių derinys leidžia išgręžti dideles, švarias skylutes tose laminato dalyse, kurias reikia apjuosti vamzdžiu.

Kai ateis laikas gręžti skylutes laminate, atlikite darbą, kai grindų dangos dalis yra ant 1–1/2 colio. Tai leidžia daryti didelį spaudimą antgalį, o taip pat palaikyti apatinę laminato pusę, kad medžiaga neplyštų ten, kur antgalis išeina iš grindų dangos apatinėje pusėje.

Pastaba

Jums nereikės gręžtuvo ir kastuvo antgalio kiekvienam laminato montavimui – tik tada, jei reikia apeiti vamzdžius, kylančius per grindis.

Šaltinis: grindustudija.lt

Autorius juodagalvis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *